JAROSŁAWSKI WIECZÓR CHWAŁY

Manifestacja Bożej Miłości

       Hasło tegorocznego programu duszpasterskiego, prowokuje do szukania odpowiedzi na pytanie, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się jej owocami. Mobilizuje do tego, aby, jak Maryja, adorując Jezusa w sobie, nieść Go innym.We Wspólnocie Matki Miłosierdzia, działającej przy Jarosławskim Opactwie, już jakiś czas temu zaistniało pragnienie, aby Dzień Pański, niedzielę, uczcić wspólnym uwielbieniem Jezusa, przebywającego w sercu człowieka. Stąd zrodził się pomysł zorganizowania Jarosławskiego Wieczoru Chwały. Będzie miał on charakter cykliczny. Pierwszy z nich odbył się już 20 lutego po ostatniej Eucharystii w Opactwie.

       Wieczór te dedykowany jest nie tylko osobom wierzącym i praktykującym, ale też tym, którzy jeszcze nie doświadczyli Bożej miłości, pogubili się na drogach swojego życia i zapomnieli o swoim Ojcu; był też dla tych, którzy mogli zostać zranieni w Kościele i przez tę ranę mocno zdystansowali się również do Boga, oraz dla tych, którzy uważają się za niewierzących. W Bogu wszyscy jesteśmy braćmi i  siostrami. Pragnieniem i celem tych spotkań jest, aby wszyscy poczuli się tu jak w domu. Wydarzenie będzie animowane przez członków Wspólnoty Matki Miłosierdzia oraz przez istniejący przy niej zespół muzyczno-ewangelizacyjny. Centralnym punktem spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

       „W  obecnych czasach pełnych niepokoju, lęku i rzeczy, które człowieka przygniatają, można być radosnym w Kościele” – tak lider Wspólnoty Matki Miłosierdzia - Ireneusz Blok, zaprasza na planowaną kontynuację tych spotkań w kościele w Opactwie, a także w najbliższej przyszłości – w plenerze.

Informacja na temat kolejnego Jarosławskiego Wieczoru Chwały, będzie pojawiać się systematycznie w tej zakładce naszej strony internetowej, a także na profilu FB Wspólnoty Matki Miłosierdzia.

Relację z I Jarosławskiego Wieczóru Chwały znajdziecie na naszym BLOGU 

oraz w galerii FOTO.